bang-vejborg

BANG & VEJBORG

Bang & Vejborg je mladá inovativní společnost z Dánska, která navrhuje a vyrábí vysoce kvalitní nábytek a osvětlení. Tito designéři kladou důraz na dokonalou kompozici materiálů, kde se snaží skloubit jednoduchost, estetiku a užitkovost.

LUMIZO názor: Dánové jsou známí svou srdečností, otevřeností a precizností. Máme rádi dánský design, který má nádech Skandinávie, ale je přece trochu jiný. Líbí se nám zejména vrtule ve spojitosti s designovou žárovkou – WAKE TURBULENCE, která byla inspirována letadly, vzduchem a pohybem.

vitamin

VITAMIN

Vitamin je britská designová značka, kterou založili dva bratři Chris a Andy Vernall v roce 2005. Ze samotného srdce Londýna se začal Vitamin zabývat výrobou produktů, které nejsou jen funkční a krásné, ale také zábavné a originální.

LUMIZO názor: s Vitaminem jsme se setkali na veletrhu a hned na nás zapůsobil svou energií a městským stylem. Nápady jsou opravdu neotřelé, barevné a hodně hravé. Jedničkou pro nás jsou skleněné svítidla geometrických tvarů s hravými barevnými lankami.

teo

TEO

Timeless Everyday Objects – „Nadčasové předměty pro každý den“, takhle bychom mohli volně přeložit heslo této německé designérské značky založené v roku 2013 Lenou Billmeier a Davidem Baur. Již jejich heslo napovídá, o co se TEO snaží – produkty vysoké kvality s nadčasovým zcela jedinečným designem vhodným pro každodenní život. TEO vyrábí produkty s dlouhou životností a pečlivě udělané z hodnotných materiálů jako foukané sklo a ručně tvarovaný kov. TEO také nabízí svá svítidla v kombinaci s pastelovými barvami a materiály, které dodají osobitost vašemu domovu.

LUMIZO názor: Teo tvoří velmi sympatický pár designérů s vytříbeným vkusem pro barevné sladění a originalitu. Často používá příjemné pastelové barvy a hraje se s různými směry světel a stínů. Nám se líbí zejména stolní lampy CAP a LINE.

watt-a-lamp

WATT a LAMP

Watt a lamp tvoří tým nadaných designérů z Dánska, jejichž cílem je výroba svítidel, které dokážou rozzářit vaše dny po mnoho let. Tvary svítidel jsou utvářeny s tou největší péčí, pracovitostí a jasnou myšlenkou. Osvětlení jsou nejen plně funkční, ale i umělecké a snadno si je zamilujete.

LUMIZO názor: Watt a lamp nás dostal zejména neobvyklými tvary, které jsme u konkurence neviděli. Jdou svým nenapodobitelným stylem kupředu a my jsme si zamilovali zejména stolní lampu MUSH.

Innolux

INNOLUX

Innolux je značka finského výrobce světel a specialisty na osvětlení Innojok Oy, který tuto značku založil v roce 1993. Více než 80% výroby je situováno právě ve Finsku. Světlo hraje významnou roli v našem životě. Přináší nám bezpečí, komfort, pocit spokojenosti a také zdraví. Innolux je známý také sérií osvětlení s názvem Bright Light Therapy. Speciální osvětlení, které pomáhá eliminovat deprese a pocity melancholii, které se dostavující především v zimním období při nedostatku přirozeného denního světla.

LUMIZO názor: Innolux nás dostal svým velkým výběrem osvětlení, z něhož každá řada má jasnou logiku a funkcionalitu.
Domov dobrého světla, to je motto Innoluxu, a my doufáme, že si v nabídce těchto kvalitních a neokoukaných svítidel najdete svého favorita i vy.