LED nebo klasická žarovka? A co retro?

blog_clanek

Při výběru světelného zdroje (žárovky) pečlivě zvažte jaký by měl být výsledný světelný projev svítidla.

LED žárovky – úsporné to ano. Ale né každému se líbí barva jejich světla, která je oproti běžným žárovkám studenější. Další nedokonalostí je jejich nízký index podání barev – CRI.

ÚSPORNÉ ŽÁROVKY – Jejich použití doporučujeme zejména v některých svítidlech. Mají lepší index podaní barev i barvu světla. Rovněž je jejich světlo distribuované rovnoměrněji do všech směrů než u LED.

Klasická anebo halogenová žárovka – krom příznivé pořizovací ceny nabízej tyto zdroje teplejší barvy světla a spolu vysokým indexem podání barev tak dodaj vašemu interiéru vždy ten správny odstín.

Retro žárovky – dnes stále populárnější. Nabízí příjemné teplé světlo a tvoří tak neopakovatelnú scenérii. Doporučujeme ve spojení se svítidly s viditelnými zdroji. Na místech kde není až tak důležitý světelný výkon, který je díky zastaralé technologii podstatně nižší než u klasických žárovek se stejným výkonem.

 

Je tedy na Vás zda za budete za každou cenu šetřit nebo mít radši světlo s příjemnou teplou barvou a dokonalejším podáním barev.